1991.02.16.
1. A Kormány a Széchenyi István születése 200. évfordulója méltó megünneplését előkészítő bizottság (továbbiakban: bizottság)
elnökének felkéri:
Göncz Árpádot, a Magyar Köztársaság elnökét,
tagjainak felkéri:
Szabad Györgyöt, az Országgyűlés elnökét,
Kosáry Domokost, a Magyar Tudományos Akadémia elnökét,
tagjainak kinevezi:
Antall Józsefet, a Magyar Köztársaság miniszterelnökét,
Andrásfalvy Bertalan, művelődési és közoktatási minisztert,
Juhász Gyulát, az Országos Széchenyi Könyvtár főigazgatóját,
Mádl Ferenc, tárca nélküli minisztert,
Siklós Csaba, közlekedési, hírközlési és vízügyi minisztert.
2. A bizottság működésével kapcsolatos ügyvezetői feladatokat Andrásfalvy Bertalan művelődési és közoktatási miniszter látja el.
3. Ez a határozat közzététele napján lép hatályba.