1/1992. (I. 1.) Korm. rendelet
1992.01.01.
(A munkáltató nem szüntetheti meg felmondással a munkaviszonyt az alábbiakban meghatározott időtartam és azt követő 15 nap alatt:)
b) a betegség miatti keresőképtelenség, de legfeljebb a betegszabadság lejártát követő egy év, gümőkóros megbetegedés esetén két év, továbbá üzemi baleset vagy foglalkozási betegség miatti téppénzre való jogosultság teljes ideje,''.
,,53/A. § (1) Év közben kezdődő munkaviszony esetén a dolgozó a naptári évre járó betegszabadság időarányos részére jogosult. Ha az év folyamán azonban a dolgozó már munkaviszonyban állt, a naptári évre járó betegszabadság még igénybe nem vett része illeti meg az új munkáltatónál.
(2) A betegszabadság naptári évben igénybe nem vett része később nem igényelhető.''
3. §
Ez a rendelet 1992. január 1. napján lép hatályba.