1993.01.01.
,,(2) A belügyminiszter a rendőrség útján gondoskodik a Magyar Köztársaság érdekei szempontjából különösen fontos személyek (a továbbiakban: védett személy) életének, testi épségének védelméről, továbbá az Országgyűlés, a Kormány, a Belügyminisztérium, a Külügyminisztérium épületeinek, valamint más kijelölt épületek (a továbbiakban: védett objektum) őrzéséről, védelméről, meghatározza az ezzel összefüggő szakmai feladatokat.
(3) A védett személyeket, továbbá a védett objektumokat — a nemzetközi jogi kötelezettséget és a viszonossági gyakorlatot figyelembe véve — a Kormány, illetőleg a belügyminiszter jelöli ki.''