1995.02.01.
,,(1) Az Állomás a magángyakorlatot folytató állatorvost — a területileg illetékes települési önkormányzat(ok) és az illetékességi területén működő állatorvosi szakmai érdekképviseleti szervek véleményének előzetes kikérését követően — köztisztviselőként hatósági feladatok ellátására is kinevezheti. A kinevezési okiratban és a részére kiadott igazolványban fel kell tüntetni, hogy az állatorvos milyen hatósági feladatok ellátására jogosult. Hatósági feladatának ellátása során felmerült költségeit az Állomás köteles megtéríteni.''