226/2000. (XII. 19.) Korm. rendelet
2000.12.27.
[KÖZLEKEDÉSÜGYI SZABÁLYSÉRTÉSEK]
A megkülönböztető jelzést adó készülék felszerelésével
és használatával kapcsolatos szabálysértés
64/A. § (1) Aki a megkülönböztető fényjelzést vagy a hangjelzést adó készüléket a) gépjárműre jogosulatlanul felszerel (felhelyez),
b) közterületen lévő gépjárműben engedély nélkül birtokol,
százezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(2) Aki a megkülönböztető fényjelzést vagy a hangjelzést adó készülék használatára vonatkozó szabályokat megszegi, ötvenezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható.
(3) Azt a készüléket, amellyel az (1) bekezdésben meghatározott szabálysértést elkövették, el kell kobozni. (4) Az (1) és a (2) bekezdésben meghatározott szabálysértés miatt az eljárás a rendőrség hatáskörébe tartozik.''
2. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba.