25/2002. (XII. 28.) ESZCSM rendelet
az emberi felhasználásra kerülő vizsgálati készítmények klinikai vizsgálatáról és a helyes klinikai gyakorlat alkalmazásáról szóló 24/2002. (V. 9.) EüM rendelet módosításáról1
2003.01.01.
,,(1) Vizsgálati készítmény emberi felhasználásához, alkalmazásához – a kutatási terv külön jogszabályban meghatározott intézményvezetői jóváhagyásán kívül, valamint az Eütv. 159. §-ának (5) bekezdése és 161. §-a (1) és (3) bekezdései szerinti esetekben az országos tisztifőorvosnak az Országos Egészségbiztosítási Pénztár főigazgatója előzetes véleményének figyelembevételével kiadott engedélye mellett – az Országos Gyógyszerészeti Intézet (a továbbiakban: OGYI) engedélye is szükséges.''
,,(2) Az Eütv. 159. §-ának (5) bekezdése, valamint az Eütv. 161. §-ának (1) és (3) bekezdésében meghatározott esetekben a klinikai vizsgálat megkezdéséhez szükséges engedély iránti kérelmet az országos tisztifőorvoshoz az OGYI határozatának jogerőre emelkedését követően kell benyújtani. Az intézményvezető – a külön jogszabályban meghatározott engedélyt – ez esetben az országos tisztifőorvos engedélyének jogerőre emelkedését követően adja meg.''
3. § Ez a rendelet 2003. január 1. napján lép hatályba.