163/2003. (X. 16.) Korm. rendelet
2003.10.19.
,,(1) A közút nem közlekedési célú igénybevételéhez a kezelői hozzájárulás eljárási szabályait a gazdasági és közlekedési miniszter (a továbbiakban: miniszter) állapítja meg.2
(2) Országos közút igénybevétele esetén az igénybevételi díj összegét, valamint a díj és a pótdíj fizetésének módját – az elfoglalt, illetőleg felbontott közúti terület forgalmi jelentőségére és nagyságára figyelemmel – a miniszter állapítja meg. A pótdíj legfeljebb az igénybevételi díj tízszerese lehet.''
2. § Ez a rendelet a kihirdetését követő 3. napon lép hatályba.