17/2003. (VI. 19.) OM rendelet
a diákigazolványok előállításának, kiadásának és nyilvántartásának rendjéről szóló 15/1999. (III. 24.) OM rendelet módosításáról1
2003.06.19.
,,(1) A központi felvételi eljárás keretében középfokú oktatási intézménybe, illetve felsőoktatási intézménybe jelentkezők esetében az R. 10/A. §-ában meghatározott szervezet gondoskodik a felvételi jelentkezési lapon szereplő személyes adatokkal előre kitöltött igénylőlap (a továbbiakban: megszemélyesített igénylőlap) eljuttatásáról a jelentkezők részére, a jelentkező által a felvételi jelentkezési lapon megjelölt címre a) felsőoktatási intézménybe jelentkezők részére április 30-áig;
b) középfokú oktatási intézménybe jelentkezők részére május 31-éig.''
,,(2) Középfokú oktatási intézményben, továbbá alapfokú művészeti intézményben tanulók a diákigazolványt az igénylőlap kitöltésével és a kiadó intézmény útján az Educatio Kht. részére történő elküldésével rendelik meg minden év július 5-éig. Az állandó diákigazolvány megrendelésének és előállításának feltétele, hogy az igénylőlap tartalmazza a tanuló aláírását és fényképét, valamint az intézmény cégszerű aláírását, és a tanuló július 5-éig befizesse a diákigazolvány árát.
(3) Általános iskolában tanulók a diákigazolványt az igénylőlap kitöltésével és a kiadó intézmény útján az Educatio Kht. részére történő elküldésével rendelik meg minden év május 15-éig. Az állandó diákigazolvány megrendelésének és előállításának feltétele, hogy az igénylőlap tartalmazza a tanuló aláírását és fényképét, valamint az intézmény cégszerű aláírását, és a tanuló május 15-éig befizesse a diákigazolvány árát.''
,,(2) A kezelő előállítja és a kiadó intézménybe postai úton, a kiadó intézmény költségén eljuttatja a diákigazolványokat
c) egyéb megrendelések esetében a november 1-je és május 31-e között beérkezett megrendelések beérkezésétől számított 15, a június 1-je és október 31-e között beérkezett megrendelések beérkezésétől számított 25 napon belül.''
4. § Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.