38/2003. (III. 27.) Korm. rendelet
2003.03.27.
,,(3) Az állandó diákigazolvány fajtáin belül az egyes csoportokat a kártyapiktogram alapján kell megkülönböztetni: a nappali tagozat diákigazolványa nap mintázatú piktogramot, az esti tagozat diákigazolványa hold mintázatú piktogramot, a levelező tagozat diákigazolványa boríték mintázatú piktogramot, a távoktatási tagozat diákigazolványa pedig – a 2003. szeptember 1. után kiadott diákigazolványok esetén – nyomtatott nagy T betű mintázatú piktogramot tartalmaz. A 2003. szeptember 1. előtt kiadott távoktatási tagozat diákigazolványa nem tartalmaz piktogramot.''
,,(5) A diákigazolvány kiadására jogosult intézmény:
a) a diákigazolványokkal kapcsolatos egyes adatokról és tényekről nyilvántartást vezet. A nyomtatványokat és a diákigazolványokat biztonságosan tárolja;
b) az oktatási miniszter rendeletében meghatározottak szerint részt vesz az új diákigazolvány megrendeléséhez vagy a diákigazolvány cseréjéhez szükséges adatlap kitöltésében;
c) a diákigazolványokat – beleértve az újonnan kiadott és az ideiglenes diákigazolványt is – a megküldött hologramos érvényesítő matricával látja el a közoktatásban tanévenként október 31-éig, a felsőoktatásban félévenként március 31-éig, illetve október 31-éig, továbbá a felsőoktatási diákigazolványt a jogszabályban meghatározott egyéb módon érvényesíti (a továbbiakban: a diákigazolvány érvényesítése);
,,(5) Annak a tanulónak, illetve hallgatónak, akinek a tanulói, hallgatói jogviszonya megszűnése, de még az igazolvány érvényességi idejének lejárta előtt jogosult az (1) bekezdés c) vagy d) pontja alapján új állandó diákigazolványra, a kiadó intézmény állandó diákigazolvány megrendelése nélkül ideiglenes diákigazolványt állít ki az 1. § (3) bekezdésében meghatározott érvényességi idő lejártáig. Ezekben az esetekben a diákigazolvány személyi lapján az intézmény és a tagozat rovatot [3. § (6) bekezdés] a tanuló, hallgató előző diákigazolványa szerint kell megfelelően kitölteni.''
,,(1) A kiadó intézmény az oktatási miniszter rendeletében foglaltak szerint szabályozza a nyomtatványok és a diákigazolványok átvételének, tárolásának, az érvényesítésnek, a diákigazolvány kiadásának és bevonásának, a nyilvántartás vezetésének rendjét, valamint a kiadó további feladatainak végrehajtási rendjét.''
10/A. § A 2003/2004. tanévben a diákigazolványokat a tanulók, illetve hallgatók a felvételi eljáráshoz kapcsolódóan igényelhetik. Az ehhez szükséges nyomtatványoknak, továbbá a diákigazolványoknak a kiadó intézményekbe történő eljuttatását az oktatási miniszter által megbízott szervezet végzi. A szervezet a) gondoskodik a diákigazolvány előállíttatásáról és a kiadó intézményekhez történő eljuttatásáról,
b) gondoskodik a diákigazolványt érvényesítő matricáknak, valamint a diákigazolvány kiadási és érvényesítési eljárása során felhasznált nyomtatványoknak a jogszabályban meghatározott határidőre a kiadóhoz történő eljuttatásáról,
c) gondoskodik az igénylőlapok és megrendelőlapok előállíttatásáról és a kiadó intézményekbe, illetve a tanulók, hallgatók részére történő eljuttatásáról,
d) begyűjti és kezeli a térítési és eljárási díjakat.''
6. § (1) Ez a rendelet a kihirdetése napján lép hatályba.