2004. évi XXI. törvény
a társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. törvény, valamint az egyes szociális tárgyú törvények módosításáról szóló 2003. évi IV. törvény módosításáról1
2004.04.28.
,,(1) Tizenharmadik havi nyugdíjra jogosult az, aki
a) a tárgyévet megelőző hónap legalább egy napján, valamint
a társadalombiztosítási nyugdíjrendszer keretében járó nyugellátásban – ide nem értve a 47. § (1) bekezdésében említett ideiglenes özvegyi nyugdíjat – részesül. (2) A tizenharmadik havi nyugdíj összege megegyezik a tárgyév november hónapra járó nyugellátás összegének
a) 50 százalékával 2004. évben,
b) 75 százalékával 2005. évben,
c) 100 százalékával 2006 évtől,''
,,(4) A tizenharmadik havi nyugdíjat a jogosultak részére évente két részletben – legkésőbb május, illetve november hónapban – kell folyósítani. Az első részletnek folyósításra kerülő összege megegyezik a tárgyhavi nyugellátás összegének a) 25 százalékával 2004. évben,
b) 37,5 százalékával 2005. évben,
c) 50 százalékával 2006 évtől.
A tizenharmadik havi nyugdíj november hónapban folyósításra kerülő összege megegyezik a (2) bekezdés szerinti tárgyévi összeg és a május hónapban folyósított részösszeg különbözetével. Az így folyósításra kerülő összeg nem lehet kevesebb a tárgyév november havi nyugellátás összegének a (4) bekezdés a)–c) pontja szerinti mértékénél.''
,,(5) A tizenharmadik havi nyugellátás megállapításánál a folyósítási hónapra járó nyugellátás összegének
b) a nem társadalombiztosítási ellátás,
c) az egyes személyes szabadságot korlátozó intézkedésekkel, valamint a semmissé nyilvánított elítéléssel összefüggésben járó emelés,
d) a nemzeti helytállásért elnevezésű pótlék,
nélküli összegét kell figyelembe venni.''
4. § (1) Ez a törvény a kihirdetését kővető 8. napon lép hatályba.