47/2004. (XII. 29.) PM rendelet
a zárjegy alkalmazásának, a zárjeggyel való elszámolásnak a részletes szabályairól szóló 36/1997. (XI. 26.) PM rendelet módosításáról1
2005.01.01.
„(1) A zárjegyek előállíttatását, rendelkezésre bocsátását, a zárjegyek előállítási költségének a zárjegyfelhasználókkal való megfizettetését – a Jöt.-ben és e rendeletben foglaltak szerint – a Pesti Jövedéki, Adójegy és Zárjegy Hivatal (a továbbiakban: Hivatal) végzi.”
(Zárjegy megrendelést az a személy nyújthat be, aki rendelkezik)
„a) alkoholtermék-, sörtároló-, bortároló- vagy pezsgőtároló-adóraktári engedéllyel (a továbbiakban: adóraktári zárjegyfelhasználó),”
„(8) A zárjegyek átadásáról-átvételéről két példányban szállítólevelet kell kiállítani, mely tartalmazza az átadás-átvétel időpontját, a zárjegy választékát, mennyiségét, sorszámát. Az átadást-átvételt a Hivatal és a zárjegyfelhasználó vagy meghatalmazott képviselője (megbízottja) a szállítólevél példányain aláírásával, bélyegzőlenyomatával igazolja.”
„(6) A harmadik országba exportált alkoholtermék utáni adó-visszaigényléshez a zárjegy felülragasztással történő érvénytelenítésével egy tekintet alá esik, a zárjegyen a „zárjegy” szövegrészt részben vagy egészben eltakaró fekete színű, nyomtatott „E” betű feltüntetése.”
„(1) Az alkoholtermék palackba történő kiszerelése esetén a zárjegyet a nyakon és a zárókupakon áthúzódva úgy kell felragasztani, hogy a zárjegy a palack nyitásakor eltépődjön. Amennyiben az alkoholtermék nem palackban, hanem attól eltérő más fogyasztói csomagolásban kerül forgalmazásra, a zárjegyet a Hivatal által előzetesen jóváhagyott módon kell a legkisebb fogyasztói csomagolásra felhelyezni.”
„(3) A szabadforgalomba bocsátott és az importált alkoholtermék palackját a névleges térfogatnak megfelelő, az alkoholtermék tényleges alkoholfokára utalóan a „max. 35 tf%”, illetve a „35 tf% felett” szöveget is tartalmazó, az 1. számú melléklet 1. pontja szerinti zárjeggyel kell ellátni.”
6. § (1) Ez a rendelet 2005. január 1-jén lép hatályba.
(3) Az e rendelet hatálybalépése előtt már legyártott és a Hivatal által átvett, 2004. december 31-én készleten maradt zár- és ellenőrzőjegyek továbbra is kiadhatók és felhasználhatók a zárjegyre meghatározott rendelkezések szerint.