312/2005. (XII. 25.) Korm. rendelet
2006.01.02.
„(3) A felügyelőség annak a kibocsátónak, aki engedéllyel olyan felszín alatti vizet használ, amely valamely szennyezőanyag-tartalom tekintetében meghaladja a külön jogszabályban2 előírt kibocsátási határértéket, a területi kibocsátási vagy technológiai határértéknél enyhébb vagy szigorúbb kibocsátási határértéket állapíthat meg, a befogadó terhelhetőségére figyelemmel.”
[(3) A bírságot a határozat jogerőre emelkedését követő hónap 15. napjáig kell a határozatban megjelölt kedvezményezett részére (bankszámlájára) befizetni]
„b) csatornabírság fizetése esetében a bírság 97%-át a határozatban kedvezményezettként megjelölt szolgáltató és a bírság 3%-át, de legfeljebb 300 000 Ft-ot az elsőfokú határozatot meghozó felügyelőség
[(2) Meglévő létesítmények esetében:]
„d) az energetikai célú termálvíz hasznosítás esetén a türelmi idő 2012. december 31.”
„(3) A csatornabírságról szóló 204/2001. (X. 26.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Csbr.) 2006. július 1-jén veszti hatályát azzal, hogy az abban foglalt rendelkezések a 2005. december 31-ig lefolytatott ellenőrzésekre és bírságolásra alkalmazhatók, olyan létesítmények közcsatornába vezetett kibocsátásai esetén, melyek az e rendelet 25. § szerinti engedélyezési eljárásban megszerzett jogerős engedéllyel még nem rendelkeznek vagy a 25. § szerint nem engedélykötelesek.”
„(6) A Rek. 4–7. §-a, valamint 20. §-ának (2) bekezdése 2006. július 1-jén hatályát veszti azzal, hogy az ott előírtakat a 2005. december 31-ig lefolytatott ellenőrzések alapján kiszabható bírság kapcsán kell alkalmazni olyan meglévő létesítmények szennyvízkibocsátásának ellenőrzésére és bírságolására, melyek az e rendelet 25. §-a szerinti engedélyezési eljárásban vagy a felszíni vizek minősége védelmének egyes szabályairól szóló 203/2001. (X. 26.) Korm. rendelet alapján megszerzett jogerős engedéllyel nem rendelkeznek.”
5. § E rendelet a kihirdetését követő 8. napon lép hatályba, ezzel egyidejűleg