11/2007. (I. 26.) GKM rendelet
a közcélú villamos hálózatra csatlakozás pénzügyi és műszaki feltételeiről szóló 58/2005. (VII. 7.) GKM rendelet módosításáról1
2007.02.01.
„(9) E rendelet rendelkezéseit – az 1. §-sal összhangban – csatlakozási pontonként önállóan kell alkalmazni.”
„(3) Az erőmű csatlakozása érdekében kérhető csatlakozási díj mértékéről a hálózati engedélyessel kell megállapodni. Ha a hálózatbővítést és a csatlakozóberendezés létesítését a hálózati engedélyes végzi és ez
a) kizárólag az adott erőmű csatlakozását teszi lehetővé, akkor csatlakozási díjként legfeljebb a beruházás aktivált értéke,
b) nem kizárólag az adott erőmű csatlakozását teszi lehetővé, akkor csatlakozási díjként a beruházás aktivált értékének arányos része
„(6) Ha a rendszerhasználó az ellátási szabályzatoknak megfelelő műszaki tartalommal és a legkisebb költség elvének megfelelően létesíthető csatlakozástól eltérő kivitelű csatlakozásra tart igényt (pl. légvezeték helyett kábel alkalmazása, az alkalmazhatónál drágább kivitelű berendezések használata stb.), a többletberuházás aktivált értékének
b) egyéb esetekben a 70%-a
az igénylő rendszerhasználó(ka)t terheli.”
3. § Ez a rendelet 2007. február 1-jén lép hatályba.