„4/A. § (1) A Kormány által biztosított előirányzat az alábbiakra használható fel:
a) a ki nem fizetett távolléti díj, az azt terhelő járulékok, valamint kamatkiadások 2011. október 15. napjáig történő kifizetésére és
b) a hivatásos önkormányzati tűzoltóság és a fenntartó önkormányzat által már kifizetett – és más állami forrásból meg nem térült – távolléti díj, az azt terhelő járulékok, valamint kamatkiadások 2011. november 20. napjáig benyújtott elszámolás alapján történő utólagos megtérítésére.
(2) Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság főigazgatója vagy az általa írásban felhatalmazott vezető beosztású személy az érintett hivatásos önkormányzati tűzoltóságokkal a távolléti díj kifizetésére vagy megtérítésére támogatási keretszerződést köt az államháztartásra vonatkozó jogszabályok figyelembevételével.
(3) A támogatási keretszerződés tartalmazza az előirányzatból történő pénzügyi lehívások módját, továbbá a beszámolók, elszámolások elfogadására, valamint az ellenőrzésre vonatkozó rendelkezéseket.
(4) Az államháztartás működési rendjéről szóló 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 56. § (1) bekezdésében foglaltaknak megfelelően a keretszerződésben foglalt összegek folyósítására a jogosult bankszámlájára utalással kerül sor, a szerződés megkötését követő 15 naptári napon belül.”