„(3) Az egyes tárgyévekre vonatkozóan a Hivatal elnöke a tárgyévet követő év augusztus 15-ig az 1. melléklet III. pontja szerinti képlet alapján a 3. mellékletben állapítja meg, hogy az adott tárgyévre vonatkozó éves elszámolások tekintetében mely engedélyesek és milyen mértékben kötelesek éves kiegyenlítő befizetést teljesíteni, vagy részesülnek éves kiegyenlítő kifizetésben.”